Szkolenie skiturowo-przyrodnicze - Skialpinizm - szkolenia skiturowe, kursy skiturowe, narciarstwo wysokogórskie, skialpinizm i szkolenia lawinowe, sklep skiturowy

Przejdź do treści

Szkolenie skiturowo-przyrodnicze

/ SZKOLENIA > Rodzaje szkoleń
SZKOLENIE SKITUROWO-PRZYRODNICZE
Wyjątkowe szkolenie skiturowo-przyrodnicze skierowane do wszystkich, którzy oprócz narciarstwa skiturowego mają na względzie środowisko naturalne i jego ochronę. Karpaty są jednym z najcenniejszych przyrodniczo miejsc w Polsce, jednak skiturowcy często nie są świadomi jakie stanowią zagrożenie dla obszarów i gatunków występujących w tym środowisku. Dlatego szkolenie skiturowo-przyrodnicze, prowadzone we współpracy z Gorczańskim Parkiem Narodowym, ma na celu uświadomić narciarzom skiturowym, że wkraczając w cenne przyrodniczo obszary mają wpływ na gatunki roślin i zwierząt występujących w tym środowisku. Podczas tego szkolenia każdy uczestnik może cieszyć się urokami zimowego krajobrazu, gdzie aparat fotograficzny i lornetka będą nieodłącznym wyposażeniem podczas zajęć, a kontakt z naturą i obserwacje przyrodnicze na długo zapadną w pamięci.
Szkolenie rozpoczyna się w piątek o godzinie 17.00 od zajęć teoretycznych związanych z narciarstwem skiturowym. W sobotę rano zajęcia rozpoczną się od wykładów w sali edukacyjnej GPN, podczas których wyświetlony zostanie film przyrodniczy o Gorczańskim Parku Narodowym oraz odbędzie się wykład dotyczący wpływu narciarzy skiturowych na środowisko przyrodnicze Karpat. Każdy z uczestników szkolenia dowie się o gatunkach zagrożonych, na które ma bezpośredni wpływ jako narciarz skiturowy. Po zajęciach teoretycznych odbędą się zajęcia praktyczne związane z narciarstwem skiturowym. Powrót z zajęć planowany jest na późne godziny popołudniowe. Niedzielne zajęcia, to całodniowe wyjście szkoleniowo-przyrodnicze pod czujnym okiem pracownika GPN i instruktora narciarstwa wysokogórskiego PZA. W trakcie tego wyjścia nie zabraknie instruktażu dotyczącego samego narciarstwa, sprzętu skiturowego, technik i bezpieczeństwa poruszania się na nartach. Niemniej jednak, głównym celem będzie poznanie środowiska przyrodniczego GPN, obserwacje przyrodnicze i zwrócenie uwagi na wszystkie te elementy, o których każdy z uczestników dowiedział się na wykładzie w siedzibie GPN.

Przez trzy dni zajęć poruszane są takie zagadnienia, jak:
/ Wpływ narciarstwa skiturowego na środowisko przyrodnicze Karpat, na przykładzie Gorczańskiego Parku Narodowego.
/ Sprzęt skiturowy i jego charakterystyka.
/ Dobór sprzętu i wyposażenie narciarza skiturowego.
/ Ocena ryzyka i planowanie przejścia skiturowego.
/ Zasady podchodzenia na nartach skiturowych z użyciem fok (podchodzenie, nawroty, przepinki).
/ Technika jazdy w terenie.
/ Zagrożenia a narciarstwo skiturowe.
/ Podstawy pierwszej pomocy w terenie górskim.

/ Rodzaj szkolenia: szkolenie teoretyczno-praktyczne
/ Poziom sprawności fizycznej: 1-2
/ Poziom umiejętności narciarskich: 1-2
/ Przewyższenie: około 500-800m
/ Czas trwania zajęć: 3 dni
/ Maksymalna liczba osób na instruktora: 10:1

Cena zawiera zajęcia z instruktorem i wstęp do Parku Narodowego.

Szkolenie zostanie przeprowadzone przy minimalnej liczbie 4 osób.
Szczegółowy plan każdego szkolenia zostanie wysłany mailem po zarezerwowaniu szkolenia i wpłacie zadatku.


Wróć do spisu treści